Sully Erna o Avalon

Poniżej tłumaczenie listu do fanów, który się pojawił na facebooku Sully’ego:

Cześć wszystkim!!
Dzięki za waszą cierpliwość w oczekiwaniu na mój nowy album AVALON, wiem że minęło sporo czasu. Jestem bardzo szczęśliwy by wam oznajmić, że 14 września 2010 będziecie mogli wziąć w swoje ręce tę niesamowitą płytę.

Głęboko wierzę, że jest to najlepsza rzecz jaką stworzyłem. Jestem dumny z tej płyty bardziej niż z jakiejkolwiek muzyki, którą nagrałem. Jest to tak czyste i organiczne, każdy skrawek mojej krwi, potu i łez znalazł się w tym dziele. Nie mam wątpliwości – całkowicie się odkryłem na tej płycie. Co najważniejsze, to jest po prostu bardzo fajna muzyczna podróż, w którą się udajecie przy słuchaniu.

Chociaż tak jak wcześniej wspominałem, muszę podkreślić, że TO NIE JEST ROCKOWA PŁYTA!!! Jest to seria pięknie zaaranżowanych kompozycji, które tworzyłem przez wiele lat. Kilka jest nowych, napisanych z pomocą członków mojego solowego zespołu. Inne zostały odłożone do szuflady, czekając na właściwy moment by być wydane. Ten moment w końcu nastąpił, nie mógłbym być bardziej dumny by podzielić się tym z wami wszystkimi!

Płyta została nagrana przy użyciu perkusji, wiolonczeli, fletów, pianina itd. Jest bardzo eklektyczna i intelektualna. Jest to coś co będziecie chcieli włączyć kiedy jesteście w nastroju do leżenia na kanapie przy słabym świetle, po zapaleniu świec i kadzideł. Po prostu poczujcie emocje tej hipnotycznej muzyki i cieszcie się obrazami, które zostaną namalowane w waszym umyśle. To jest bardzo obrazowa płyta, więc wizualizacje na pewno przyjdą. Nie zdziwcie się jeśli wyzwoli w was głębokie emocje pochodzące z waszego życia. Tak czy inaczej, cieszcie się przejażdżką, jedną z piękniejszych!

Jeśli mógłbym prosić was o jedną prostą przysługę, proszę byście przekazywali tę muzykę do tak wielu osób ilu tylko możecie. Rozpowszechniajcie informację, że wyszła wspaniała nowa płyta i jeśli jej jeszcze nie mają, to brakuje im prawdziwego muzycznego doświadczenia. Proście o „Sinner’s Prayer” w radiu i pomóżcie mi by AVALON osiągnął wielki sukces!

Ten album to wynik pracy, która zajęła blisko 7 lat i zasługuje by usłyszał o nim cały świat, pomóżcie mi spełnić to marzenie.

Z miłością i szacunkiem,
Sully Erna