Pierwsze szczegóły nowej płyty „Live & Inspired”

Poznaliśmy pierwsze szczegóły nowego wydawnictwa Godsmack – „Live & Inspired”. Według zapowiedzi album ukaże się jeszcze wiosną i zawierać będzie 13 piosenek nagranych podczas koncertu w Detroit. Dodatkowo na drugim, bonusowym krążku znajdzie się kilka coverów.

Sully Erna o wyborze koncertu: „To zapis występu z Detroit, który był dla nas wyjątkowy. Był to naprawdę świetny koncert, a nagrywaliśmy sporo podczas tej trasy. Początkowo chcieliśmy zrobić kompilację typu jedna piosenka z Vegas, jedna z Chicago, a jeszcze inna z Dallas, ale za każdym kolejnym przesłuchaniem Detroit dochodziliśmy do wniosku, że naprawdę dobrze nam wtedy poszło.”

Frontman Godsmack podzielił się jeszcze swoimi wrażeniami z wizyty w Detroit: „Każdy zespół rockowy wam powie, że tu jest zawsze wspaniała publiczność. Mają tutaj grupę fanów, którzy dbają o swoją reputację we wspieraniu kapel. Między innymi dlatego ten koncert trafił na płytę.”

Dodatkowo na wydawnictwie znajdzie się bonusowa EP-ka zawierająca 4 studyjne covery, póki co nie zdradzono jeszcze ich tytułów. Zespół zapowiada, że brzmią wspaniale i z pewnością przypadną ludziom do gustu. Ciekawie zapowiada się również oprawa graficzna płyty – znajdą się na niej zdjęcia nadesłane przez fanów.