Piąta płyta Godsmack – Saints & Sinners

Po dwóch latach przerwy Godsmack powraca! Zespół jest gotowy do wyjechania w trasę promocyjną nowego albumu Saints & Sinners, którego data premiery zostanie wkrótce ogłoszona. Po udanej trasie z Motley Crue – Cruefest 2, Godsmack wszedł do studia by zakończyć prace nad nowym albumem. Sesję nagraniową filmowało kilka kamer. Filmiki będą pojawiać się cyklicznie na stronie rockpit.com/godsmack (umieszczono już pierwsze, blisko 7 minutowe video!).

Poniżej wywiad z reżyserem – Danielem E. Catullo (pracował już z zespołem przy DVD An Evening with Godsmack, Changes, Live):

Dlaczego Godsmack?
Są jedną z moich ulubionych kapel i zarazem dobrymi przyjaciółmi. Wydaje mi się również, że większość ludzi nie zna „prawdziwego Godsmacka”, a są to bardzo interesujący ludzie.
Co chcesz przekazać?
Chcę pokazać widzom z bliska jak wygląda nagrywanie profesjonalnej płyty, ale i to jacy członkowie zespołu są w codziennym życiu.
Jak doszło do współpracy?
Często rozmawialiśmy z Sullym o dokumentowaniu ich w trakcie tworzenia płyty. Podczas Crue Fest tego lata siedliśmy kilka razy i podczas „burzy mózgów” zastanawialiśmy się w jaki sposób możemy oznajmić fanom, że zespół powrócił i jednocześnie stworzyć podwaliny promocji płyty. Zespół jest naprawdę dumny z nagranego materiału i chciał się podzielić z fanami swoimi doświadczeniami z nagrań.
Dlaczego teraz?
Czuliśmy, że przez 10 lat filmowania zespołu przeze mnie, zrobiliśmy już wszystko. Koncert na stadionie, w hali, mały akustyczny występ oraz mini film. Jedynej rzeczy jakiej dotąd nie zrobiliśmy był dokument z sesji nagraniowej. Szczerze mówiąc było to jedyna rzecz, która nie byłaby powtórzeniem!
Jak długo ich filmujesz?
10 lat.

Trailer filmu Making of Saints & Sinners pokazuje również fragment tekstu jednej z piosenek noszącej tytuł What If?

Been disconnecting for so long…
And left my mark here along the way
So many years have come and gone
So many fears have remainned the same