Nowa płyta „When Legends Rise” i utwór „Bulletproof”

Godsmack zdradził oficjalnie pierwsze szczegóły nowej, siódmej w karierze płyty oraz opublikował pierwszy utwór promujący wydawnictwo.

Album zatytułowany „When Legends Rise” trafi do sprzedaży 27 kwietnia 2018 r. Będzie to pierwsza płyta Godsmack wydana nakładem BMG (w Europie będzie to Spinefarm Records). Całość została nagrana w kwaterze głównej zespołu GSHQ w Derry, New Hampshire. Za produkcję materiału odpowiadają Erik Ron oraz Sully Erna. W dniu dzisiejszym miała też miejsce premiera pierwszego singla zapowiadającego krążek – piosenka nosi tytuł „Bulletproof”. Jak informuje europejski wydawca, Godsmack planuje jeszcze w 2018 roku przyjechać na koncerty do Europy!

„Chodziło mi o to żeby rozwinąć się jako twórca piosenek” – mówi Sully Erna o kierunku, w którym zespół poszedł na nowej płycie „Chciałem rozwinąć skrzydła o wiele bardziej, wykorzystać całe moje wieloletnie doświadczenie w pisaniu różnej muzyki i przekuć to w nowsze, świeższe, dojrzalsze brzmienie, ale zachowujące klimat Godsmack.”

Na płycie Godsmack „When Legends Rise” znajdzie się w sumie 11 utworów:
1. When Legends Rise
2. Bulletproof
3. Unforgettable
4. Every Part Of Me
5. Take It To The Edge
6. Under Your Scars
7. Someday
8. Just One Time
9. Say My Name
10. Let It Out
11. Eye Of The Storm

Zamów płytę: godsmack.lnk.to/WhenLegendsRiseTW
Posłuchaj „Bulletproof”: godsmack.lnk.to/BulletproofTW

Sully Erna o „Bulletproof”: „Zawsze piszę o tym co mną wstrząsnęło, każdy chyba o tym wie. Jeśli już się na coś takiego decyduję, to muszę podejść do tego uczciwie. W takim podejściu wyzwaniem jest to, jak bardzo chcesz się podzielić ze światem swoimi prywatnymi sprawami. Przez te wszystkie lata nauczyłem się, że bycie do bólu szczerym, nawet kiedy może to wręcz wprawić w zakłopotanie, jest o wiele lepszym rozwiązaniem, niż trzymanie czegoś w środku i przedłużanie trapiącego bólu dłużej niż to potrzebne. Bulletproof opowiada o kolejnym momencie mojego życia kiedy pozwoliłem na to, że stałem się bezbronny i zostałem zraniony. Chodzi o rodzaj beztroskiego zachowania ze strony innych ludzi, przez których musisz być twardszym człowiekiem i musisz zbudować wokół siebie mur żeby przetrwać. Kiedy kolejny i kolejny raz próbują się do ciebie dostać, w końcu stajesz się kuloodporny (bulletproof).”