Godsmack wspiera odwyk Jamesa Hetfielda z Metalliki

Metallica odwołała najbliższe koncerty, ponieważ jej lider James Hetfield poszedł na odwyk. Z całego muzycznego świata płyną dla niego słowa otuchy, wielu artystów przyznało, że także miało problem z alkoholem. Członkowie Godsmack Sully Erna i Shannon Larkin w wywiadzie dla Loudwire Nights podzielili się swoimi przemyśleniami na temat uzależnień i wspierają Jamesa.

„Jestem trzeźwym alkoholikiem od trzech i pół roku” – mówi Shannon Larkin. „Nawet przedwczoraj wysłałem do Sully’ego wiadomość, że fajnie byłoby walnąć szklaneczkę Jacka Danielsa… Codziennie musisz mieć się na baczności jeśli jesteś alkoholikiem, a James nim jest. Wiem, że się do tego przyznał, więc tym bardziej mu współczuję.” Perkusista przyznał, że będąc muzykiem nie jest łatwo rzucić imprezowy styl życia typowy dla tej profesji: „W pewnym momencie wyskakujesz z tego bajkowego świata, którego najważniejszą częścią jest impreza. Tak żyjemy, jesteśmy gospodarzami imprez, więc czujesz się dziwnie kiedy przestajesz imprezować. Rozumiem go i mu współczuję. Przejdzie przez to, jest silnym kolesiem.”

„Jestem pewien, że on myśli coś w stylu – znowu muszę przez to przejść” – dodaje Sully Erna. „Jest dobrym człowiekiem i niestety cierpi na ciężką chorobę. Wszyscy w niego wierzymy i go kochamy. Jest inspiracją, ikoną i wzorem dla nas od wielu lat i ślemy mu najlepsze życzenia powrotu do zdrowia, żeby powrócił na właściwe tory dla samego siebie, swojego zespołu i swojej rodziny.”