Godsmack sprzedał prawa do utworów

Firma Primary Wave Music Publishing kupiła prawa do wydawania i pobierania opłat za streamowanie wszystkich oficjalnych studyjnych albumów zespołu, czyli Godsmack, Awake, Faceless, IV, The Oracle, 1000hp, When Legends Rise oraz do epki The Other Side i składanki Good Times, Bad Times. Primary Wave posiada prawa do utworów takich muzyków jak Kurt Cobain (Nirvana), Steven Tyler (Aerosmith), John Lennon (The Beatles), Bob Marley czy Whitney Houston.

Muszę przyznać, że nie moglibyśmy być bardziej szczęśliwi na tym etapie naszej kariery żeby nawiązać współpracę z tak elitarną firmę wydawniczą. – powiedział Sully Erna. To sięga głębiej niż tylko kwestii pieniędzy, ci ludzie naprawdę dbają o muzykę, trzymają ją przy życiu. Z perspektywy bycia głównym autorem piosenek dla zespołu, te utwory są dziełem mojego życia i nigdy bym nie oddał ich komuś zanim bym nie był pewien na 100%, że trafią w dobre ręce. Wierzę, że Primary Wave to dla nich najbardziej odpowiednie miejsce.

Cieszymy się, że możemy powitać Sully’ego i Godsmack w rodzinie Primary Wave – powiedział Larry Mestel, twórca i prezes Primary Wave Music Publishing. „Jesteśmy fanami zespołu od kiedy powstali w latach 90. Ich katalog zawiera kilka najlepszych utworów hard rockowych wszech czasów.”