Blue Cross Band Tony’ego i Shannona

Blue Cross Band to istniejący na Florydzie od dwóch lat zespół, który założyli Tony Rombola i Shannon Larkin. Wszystko zaczęło się w momencie, kiedy dwójka tych muzyków pracowała w studiu nad utworami Godsmack i dla zabawy zagrali bluesa. Shannon Larkin o początkach zespołu:

Kiedy zaczęliśmy jammować bluesa, nie mogłem uwierzyć w to co słyszę z gitary Tony’ego! Jego gra powaliła mnie na łopatki, a grając w Godsmack, który nie jest zespołem nastawionym na gitarę prowadzącą, stwierdziłem że świat musi posłuchać tego kolesia grającego w tym stylu! Wkrótce napisaliśmy kilka piosenek, nagraliśmy demo, mieliśmy coś. Potrzebowaliśmy jeszcze tylko odpowiedniego głosu i gitary basowej.

Miejsce wokalisty zajął Sir Rafer John, którego Shannon poznał w lokalnym barze dla motocyklistów. Przez chwilę basistą Blue Cross Band był Robbie Merrill z Godsmack, ale mieszka on nadal w okolicach Bostonu. Z powodu znacznej odległości jego miejsce zajął znany na lokalnej scenie Brian Carpenter, którego Shannon poznał kilka lat wcześniej podczas konkursu talentów.

skład:
Sir Rafer John – wokal
Shannon Larkin – perkusja
Tony Rombola – gitara
Brian Carpenter – gitara basowa

Więcej informacji: www.facebook.com/bluecrossband

blue cross band