11 piosenek na płycie w marcu

Poniżej fragmenty wywiadu przeprowadzaonego z Shannonem dla portalu away-team.com, w którym zdradził sporo informacji o nowej płycie:

Idzie nam świetnie. Mamy zamiar skończyć prace 15 grudnia i wydać płytę w okolicach marca 2010. To będzie prawdziwy potwór. Bębny brzmią niewiarygodnie, głos Sully’ego płonie… Będzie bardziej w klimatach pierwszej płyty – ciężko, z prostymi, chwytliwymi riffami. Pracujemy z Dave’m Fortman’em, z którym miałem szczęście grać w Ugly Kid Joe i który zajmował się produkcją chociażby Slipknota czy Mudvayne. Razem z Sullym produkują płytę i stanowią wspaniały zespół.

Jedną z fajniejszych rzeczy jest to, że nagrywamy jedną piosenkę na raz. Po tym jak nagram ścieżki perkusji, przychodzi zespół i wbija gitary, wokale, basy, ozdobniki. Robimy jeden numer na raz i kończymy go zanim zaczniemy nagrywać kolejny. Jest to fajne, ponieważ możemy usłyszeć natychmiast jak dana piosenka będzie brzmieć. Nie wbijam wszystkich swoich ścieżek by następnie siedzieć przez resztę czasu w oczekiwaniu na nagranie pozostałych śladów zanim usłyszę cokolwiek skończonego. Dzięki temu proces nagrywania jest bardziej ekscytujący.

Najprawdopodobniej na płycie znajdzie się 11 piosenek. Chociaż pracujemy obecnie nad 15 utworami. Mamy też instrumentalny numer, który trwa jakieś 7 minut!